główna » o hodowli

 

....koty były u nas od zawsze. Ładne, mniej ładne, rasowe i te z mniejsza domieszka błękitnej krwi. W domu rzeczą zupełnie naturalna są wiecznie zajęte fotele, futro w kanapkach i pełno mruczenia na kolanach, gdy tylko uda ci się zając jakieś wolne miejsce. Ale nikt inaczej nie wyobraża sobie naszego domu.

Koty rasy Maine Coon pojawiły się u nas parę lat temu. Nie byliśmy orginalni - jak większość wielbicieli tej rasy - Maine Coon był dla nas ziszczeniem marzenia o posiadaniu wielkiego kota, o dzikim wyglądzie i łagodnym charakterze. Pokochaliśmy tą rasę. Nieprzeciętna uroda, uroda która wciąż fascynuje. I charakter - jako znawcy wielu kocich osobowości, nie spodziewaliśmy się niczego nadzwyczajnego. A jednak, uwierzcie, Maine Coon to wyjątkowy kot :) Lecz decyzja o założeniu hodowli nie była spontaniczna. Zdawaliśmy sobie sprawę, że posiadanie zwierząt jest przyjemnością z wieloma obowiązkami, a posiadanie hodowli zwielokrotnia te obowiązki. Przede wszystkim narzuca olbrzymia odpowiedzialność, gdyż hodowla to tez rozmnażanie zwierząt, to zapewnienie godziwego losu naszym kociakom.

Dlatego wszystkie nasze zwierzęta, bez względu na to, czy trafiają do innych hodowli, czy "tylko" jako koty domowe, sprzedajemy z umową. Zawiera ona warunki, jakich powinien dopełnić przyszły właściciel, podejmując decyzje o zakupie kociaka. Zdrowie naszych kotów jest czymś, co stanowi nasz priorytet. Prócz rutynowej, stałej opieki weterynaryjnej, staramy się wszystkimi, dostępnymi środkami sprawdzać stan zdrowia naszych zwierząt przed dopuszczeniem ich do rozrodu. Dlatego wszystkie nasze koty posiadają testy HD, PKD, FIP, FELV, DNA w kierunku HCM oraz HCM \badanie kliniczne\.

Nasze koty maja wiele wystawowych sukcesów na show w różnych krajach na świecie, lecz wciąż dokładamy wszelkich starań by nasze Maine Coons były coraz piękniejsze. Jest to nasze hobby, pasja i głównym naszym celem jest dążenie do ideału. Czasem ów ideał wydaje się być całkiem niedaleko, ale tak naprawdę jest nieosiągalny, bo przecież zawsze można być lepszym :) I na tym chyba ta "zabawa" polega i dlatego nie ma szansy się znudzić :)